Zielona Firma Sp. z.o.oCzy w Katowicach opłaca się fotowoltaika?


Jednym z najczystszych źródeł energii jest energia słoneczna kumulowana przez panele fotowoltaiczne, które mają wiele zalet, a korzyści płynące z ich instalacji można rozpatrywać w kilku aspektach. Co prawda Polska nie jest krajem, w którym słońce świeci jednakowo cały rok, jednak są okresy, w których można zaoszczędzić na kosztach energii. Nawet w miesiącach, w których słońce nie grzeje zbyt mocno, produkowana jest pewna ilość energii, która znacznie obniży koszty utrzymania domu. Dlatego warto zastanowić się nad instalacją fotowoltaiczną o adekwatnej do zapotrzebowania mocy. 

Wiele osób zastanawia się, czy jest to inwestycja opłacalna, ponieważ rzeczywiście początkowy koszt instalacji nie jest niski, jednak zważywszy na fakt, że nowoczesne panele są bardzo efektywne i nawet po 10 latach użytkowania tracą jedynie 10% swojej mocy, a mogą działać przynajmniej 3 razy dłużej, to z łatwością można obliczyć, że bycie niezależnym od sieci energetycznej naprawdę będzie opłacalne.

Niektórzy rozważają także inny aspekt paneli i zachęca ich ograniczenie emisji gazów cieplarnianych powstających podczas spalania paliw kopalnych. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na rozwiązanie, jakim jest fotowoltaika szczególnie w Katowicach i innych miastach Śląska. Jest to region szczególnie zanieczyszczony, gdzie normy dopuszczalnych zanieczyszczeń w powietrzu są wielokrotnie przekroczone, a ludzie umierają z tego powodu. Nowoczesne instalacje montowane w tym województwie przez firmę z linku zielona-firma.biz dla inwestorów prywatnych i instytucji są nadzieją na czystsze powietrze. Spłacają się one w ciągu 9-10 lat, a wtedy będzie można korzystać z energii słonecznej za darmo.

Panele takie produkują prąd stały, który dzięki falownikom zostaje zamieniony na prąd zmienny o częstotliwości i napięciu prądu z sieci energetycznej. W okresach letnich zdarza się, że panele mogą produkować więcej energii, niż może zostać wykorzystane, wówczas istnieją dwie możliwości zagospodarowania tej nadwyżki: albo poprzez oddanie jej do sieci, albo zakup specjalnego akumulatora, który tę nadwyżkę zmagazynuje. Są to idealne rozwiązanie dla osób dbających o własne finanse, wygodę i o środowisko naturalne.Pozostaw swoją opinię o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)Podobne Firmy

P.H.U. STYLO-DOM Ewa Tokarska
ul. Zielona 55, 33300 Nowy Sącz
Mediglobal Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa
ul. Pod Stokiem 39, 30236 Kraków
Ślubny Impresariat
ul. Rynek Główny 33, 31010 Kraków